far away - онтологија

видвиделија повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Многу, премногу далеку.
Употреба: Разговорно

далеку повеќе

Вид збор: Прилог
Многу, во голема мера.
Албански: larg
Употреба: Преносно значење