falsification - онтологија

фалсификација повеќе

мн. фалсификации
Вид збор: Именка, женски род
Фалсификување на нешто: документ, потпис, пари.
Албански: falsifikim
Употреба: Правда
Примери:
Фалсификација на свидетелство.
Свесно извртување на факти.
Албански: falsifikim
Примери:
Фалсификација на историјата.