end of the story - онтологија

докажок повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Крај на кажувањето, на раскажувањето.
Албански: mbarim i rrëfimit

докажувачка повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
докажок
Албански: mbarim rrëfimi
Употреба: Разговорно