enchanter's nightshade - онтологија

виленик повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Шумско растение со ситни бели цветови.
Латински: Circaea lutetiana Албански: lloj bime, shtrigë Parisi
Употреба: Ботаника , Дијалектен збор