east - онтологија

исток повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Една од страните на светот.
Албански: lindje
Употреба: Географија
Земјите што се наоѓаат источно од Европа - Исток
Албански: Lindje
Употреба: Географија , Преносно значење