drawback - онтологија

минус повеќе

мн. минуси
Вид збор: Именка, машки род
недостаток, слабост, мана
Албански: disfavor
Употреба: Преносно значење

пасива повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Недостатоците во извесна дејност.
Албански: pengesë, disfavor
Употреба: Преносно значење

хендикеп повеќе

Вид збор: Именка, машки род
тешкотија, проблем, недостаток
Албански: dizavantazh, hendikep
Употреба: Преносно значење