double chin - онтологија

подбрадок повеќе

мн. подбрадоци
Вид збор: Именка, машки род
Здебелено ткиво под долната вилица.
Албански: gushë
Употреба: Анатомија

подгушка повеќе

мн. подгушки
Вид збор: Именка, женски род
подбрадок
Албански: gushë
Употреба: Анатомија