disorientation - онтологија

дезориентација повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Отсуство на способност за ориентација, за снаоѓање во просторот; губење на ориентацијата.
Албански: dezorientim
збунетост, несигурност
Албански: dezorientim, pasiguri
Употреба: Преносно значење