dislocation - онтологија

дислокација повеќе

мн. дислокации
Вид збор: Именка, женски род
Разместување, распоредување на воени единици на одредена територија.
Албански: shpërngulje
Употреба: Воен термин
Преместување на голем (стопански или друг објект).
Албански: shpërngulje
исчанчување, шинување
Албански: përdredhje
Употреба: Медицина

шинување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
(се) шинува
Употреба: Медицина