discoverer - онтологија

автор повеќе

мн. автори
Вид збор: Именка, машки род
пронаоѓач
Албански: shpikës

откривач повеќе

мн. откривачи
Вид збор: Именка, машки род
Тој што открил, што пронашол нешто.
Албански: zbulues