diabetes - онтологија

дијабетес повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
шеќерна болест
Употреба: Медицина

шеќер повеќе

(едн.) шеќерот
Вид збор: Именка, машки род
дијабетес
Примери:
Има шеќер.