criticism - онтологија

забелешка повеќе

мн. забелешки
Вид збор: Именка, женски род
приговор, критика
Албански: kritikë

критизерство повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Склоност кон неконструктивна, недобронамерна критика.

критика повеќе

мн. критики
Вид збор: Именка, женски род
Негативен став кон нешто.
Албански: kritikë
Употреба: Разговорно

приговор повеќе

мн. приговори
Вид збор: Именка, машки род
прекор, критика
Албански: kritik