cooking - онтологија

готварски повеќе

готварскиот
Вид збор: Придавка
Што служи за готвење, што е во врска со готвење.
Албански: gatimi
Употреба: Гастрономија

парење повеќе

Вид збор: Именка, среден род
журење (од алкохол, пиперка)
Албански: djegëje