cooked vegetables - онтологија

вариво повеќе

Види и: варило (ср.)
мн. варива
Вид збор: Именка, среден род
варило
Албански: gjellë perimesh, çorbë
Употреба: Гастрономија

варило повеќе

мн. варила
Вид збор: Именка, среден род
Секое варено јадење, најчесто од зеленчук или од мешункаво растение.
Албански: gjellë perimesh
Употреба: Гастрономија