comma - онтологија

запирка повеќе

мн. запирки
Вид збор: Именка, женски род
Знак на интерпункцијата; знак за одделување на децимален број.
Употреба: Граматика

кома повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
(само едн.) Запирка, обично во децимални броеви.
Албански: presje
Употреба: Разговорно