cleanliness - онтологија

чистина повеќе

Вид збор: Именка, женски род
чистота
Албански: pastërti

чистота повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Својство или состојба на чист.
Особина на духот во моралот.

чистотија повеќе

Види и: чистота (ж.)
(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
чистота