cheap - онтологија

багателен повеќе

багателниот
Вид збор: Придавка
Што е незначително, евтино.
Употреба: Разговорно

евтин повеќе

евтини
Вид збор: Придавка
Што има ниска цена.
Албански: i lirë
Употреба: Економија