caution - онтологија

опомена повеќе

мн. опомени
Вид збор: Именка, женски род
Најмал степен на дисциплинска казна (во училиште, во спортот).
Албански: vërejtje

резервираност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
воздржаност, претпазливост