casting - онтологија

леарство повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Занает, професија на леарот.
Употреба: Технологија

одлив повеќе

мн. одливи
Вид збор: Именка, машки род
Предмет направен со леење метал во калап.
Албански: derdhje