cacophony - онтологија

какофонија повеќе

(едн.) какофонијата
Вид збор: Именка, женски род
Повеќе тонови заедно што звучат неусогласено.
Албански: kakofoni
Употреба: Музика и танц

разногласина повеќе

Вид збор: Именка, женски род
неслагање
Примери:
Сериозни разногласици.