bloodshed - онтологија

крвнина повеќе

мн. крвнини
Вид збор: Именка, женски род
крвопролевање, убиство
Албански: gjakderdhje

крвопролевање повеќе

мн. крвопролевања
Вид збор: Именка, среден род
Пролевање крв, масовно убивање.