blab out - онтологија

излае повеќе

излаат
Вид збор: Глагол, свршен
Избрбори, каже пред некого тоа што не треба да се знае.
Албански: llomotis
Употреба: Пејоратив , Преносно значење
(се излае) Се избрбори.
Албански: llomotis