bivouac - онтологија

бивак повеќе

мн. биваци
Вид збор: Именка, машки род
Војнички логор за привремен престој.

табор повеќе

мн. табори
Вид збор: Именка, машки род
Воен логор.
Албански: tabor
Примери:
Воен табор.