become unhappy - онтологија

зацрни повеќе

зацрнат
Вид збор: Глагол, свршен
(се зацрни) Се унесреќи, се зацрни себеси.
Албански: pa fat
Употреба: Преносно значење

унесреќи повеќе

унесреќат
Вид збор: Глагол, свршен
(се унесреќи) Стане несреќен, си нанесе несреќа.
Албански: bëhem fatkeq