barbecue restaurant - онтологија

ќебапчилница повеќе

мн. ќебапчилници
Вид збор: Именка, женски род
Угостителски објект каде што се подготвуваат ќебапи, ќебапчиња.
Албански: qebaptore
Употреба: Гастрономија