asthma - онтологија

астма повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Вид хронично заболување што се карактеризира со отежнато дишење и задушување.
Употреба: Медицина

задув повеќе

(едн.) задувот
Вид збор: Именка, машки род
астма
Албански: astma
Употреба: Медицина