arrival - онтологија

влез повеќе

мн. влезови
Вид збор: Именка, машки род
Термин со кој се означува приемот на стока, пари во некоја книга, место каде што тоа се бележи.
Албански: arritje
Употреба: Економија

стигнување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
стигнува