antiquity shop - онтологија

антикварница повеќе

мн. антикварници
Вид збор: Именка, женски род
Продавница за стари предмети.

ветварница повеќе

мн. ветварници
Вид збор: Именка, женски род
старинарница, антикварница
Албански: shitore antikash
Употреба: Економија