hummingmoth - онтологија

југавица повеќе

мн. југавици
Вид збор: Именка, женски род
Вид пеперутка што во зима може да се види во куќите кога дува југо.
Латински: Macroglossum stellatarum Албански: lloj fluture në dimër kur fryn jugu
Употреба: Зоологија