common vetch - онтологија

уров повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Мешункасто растение кое се користи главно како сточна храна.
Латински: Vicia sativa Албански: egjër, modhull
Употреба: Ботаника , Земјоделство