тежок (прид.) - песок (имн.)

Звук на моите нозе на тешкиот песок. Слушам.
„Лек против меланхолија“ од Реј Бредбери (1994)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК