ровок (прид.) - песок (имн.)

Тие ми прават сенка за да можам да седам така занесена на ровкиот песок.
„Читај ми ги мислите“ од Ивана Иванова Канго (2012)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК