пустински (прид.) - песок (имн.)

Ме насели пустински песок, немост и глува тишина. Глувотија.
„Захариј и други раскази“ од Михаил Ренџов (2004)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК