навикнат (прид.) - читател (имн.)

Кажи ја таа бизарна приказна за нашите на бизарности навикнати читатели.
„Маргина бр. 21“ (1995)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК