мал (прид.) - читател (имн.)

Едно е да пишуваш за возрасни, а сосем друго за мали читатели.
„Јас - момчето молња“ од Јагода Михајловска Георгиева (1989)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК