песок (имн.) - веднаш (прил.)

Ја положија на песокта веднаш после линијата од полусуви рибчиња исфрлени од брановите.
„МАРГИНА бр. 32-33“ (1996)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК