можност (имн.) - нему (зам.)

Така, првата можност нему всушност му го одложи првиот бакнеж.
„Продавница за љубопитните“ од Мето Јовановски (2003)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК