камен (имн.) - уште (прил.)

И ете, блажени, времето дојде да ви преподадам камче уште едно од историјата со источната одаја.
„Папокот на светот“ од Венко Андоновски (2000)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК