зрнце (имн.) - песок (имн.)

Богоулник или зрнце песок? се праша. Неизвесност, или независност?
„Месечар“ од Славко Јаневски (1959)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК