• и (чест.) камен (имн.)
  • барем (чест.) камен (имн.)
  • ни (чест.) камен (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК