• не (чест.) личи (гл.)
  • ќе (чест.) личи (гл.)
  • ни (чест.) личи (гл.)
  • ти (чест.) личи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК