• ќе (чест.) комуницира (гл.)
  • не (чест.) комуницира (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК