• и (сврз.) ќелија (имн.)
  • но (сврз.) ќелија (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК