• и (сврз.) фрижидер (имн.)
  • дека (сврз.) фрижидер (имн.)
  • па (сврз.) фрижидер (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК