• дека (сврз.) масакр (имн.)
  • за (сврз.) масакр (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК