• за (сврз.) да (сврз.)
  • за (сврз.) што (сврз.)
  • за (сврз.) кога (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК