• малку (прил.) изобличен (прид.)
  • слично (прил.) изобличен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК