• само (прил.) ќелија (имн.)
  • како (прил.) ќелија (имн.)
  • потоа (прил.) ќелија (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК