• дома (прил.) фрижидер (имн.)
  • како (прил.) фрижидер (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК