• како (прил.) песок (имн.)
  • ко (прил.) песок (имн.)
  • само (прил.) песок (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК